חברי עמותת גולני יקרים, בראשית שנת 2019 ברצוננו לעדכן אתכם בפעילויות העמותה לאחרונה.

בראשית שנת 2019 ברצוננו לעדכן אתכם בפעילויות העמותה לאחרונה.

*בראש השנה – כמו בכל שנה,  חילקה העמותה 300  תווי מזון – בסך 250 ₪ כל אחד – לחיילי החטיבה שידם אינם משגת קניית מצרכים לחג. הנ"ל בשיתוף פעולה עם רשת "שופר סל" המלווה את הפרויקט מראשיתו ומסייעת לנו בהצלחתו, עם בנק לאומי המלווה את העמותה בכל הקשור לרווחת החיילים בחטיבה ובתרומה נדיבה של מחצית מהסכום מעמותת "חזון לישראל".

*במהלך אוגוסט התקיימה באתר גולני עצרת הזיכרון השנתית לחללי החטיבה וכבכל שנה סייעה העמותה במימון חלק מהטקס. בימים אלו מתחיל פרויקט במימון משרד הביטחון "למתיחת פנים" לאתר ועבודות השיפוץ עומדות להתחיל, כשבשלב ראשון נתמקד בבטיחות, הנגשה ושיפוץ השירותים .

*תכנית כוללת ומקפת להפיכת המוזיאון לחדשני ומותאם לרוח התקופה הוכנה על ידי העמותה.  בימים אלו התקבל אישור לתחילת העבודות בחידוש המוזיאון, שיאפשר – בסיוע תורמים: קק"ל ומשרד הביטחון, השקעה של כ- 4.2 שיתפרש על מספר שנים.

*בט"ו בשבט השתתפנו  שוב בטקס הנטיעות בבא"ח גולני ליתומי ואלמנות החטיבה, כשהעמותה כבכל שנה – תורמת את השתילים ומעניקה שי ברוח החג לכל משפחה המשתתפת בטקס.

*חלוקת המלגות השנתית תתקיים השנה לקראת פורים ויחולקו 30 מלגות  לחיילים מצטיינים משתחררים בתום שרותם בחטיבה. היקף המלגות יהיה 150,000 ₪ והטקס יתקיים כמיטב המסורת בחסות  בנק לאומי.

* בפסח תשע"ט הקרוב, נחלק שוב 300 תווי שי בגובה של 250 שקל לחיילי החטיבה הזקוקים לסיוע בשיתוף שופר סל ובתרומת עמותת "חזון לישראל", היקף התלושים בסך 75,000 ש"ח ,

עוד 100 חיילים יקבלו במסגרת פרוייקט "קמחא דפסחא" של העמותה ושל בנק לאומי חבילות מזון לחג.

* סימון שביל גולני הסתיים ונחנך בטקס חגיגי לשחרור העיר אילת, במעמד הרמטכ"ל ואישי ציבור במסגרת חגיגות שנת ה- 70 למדינה ושנת ה- 70 לחטיבה.

במהלך השנה נוכחית אנו נערכים לחידוש השביל והסימון שלו באמצעות נאמני השביל, חיילי החטיבה ומתנדבים. במידה והנכם מעוניינים לסייע בסימון, אנא פנו במייל חוזר אל תיבת הדואר של העמותה.

בחודשים הקרובים יסתיים פרויקט הפקת אוגדן המפות של שביל גולני ושכשיהיה מוכן נודיע על תחילת הפצתו .

באתר האינטרנט של העמותה מופיעות חדשות ועדכונים על פעילות העמותה וכן מופיעים מקטעי השביל ואתם מוזמנים להיכנס לאתר

www.golani-amuta.co.il

ולהתרשם מהשביל ואף לטייל בעקבות נתיבי לוחמי גולני.

*בשנה האחרונה גייסנו ואיתרנו חברים חדשים רבים, על מנת להרחיב את השורות לקראת אירועי שנת ה-70 לגולני ולמדינה. נכון לימים אלו מונה העמותה כ 1500  חברים – רבים מהם נכחו באירוע השיא של חטיבת גולני ועמותת גולני לציון שנת ה- 70 לחטיבה.

עצרת ה 70 התקיימה בסוף אוגוסט בכרמיאל בה נכחו לוחמי תש"ח, מפקדי גולני בעבר ובהווה, חברי העמותה וחטיבת גולני על כל חייליה ומפקדיה.

*במהלך השנה יעבור אתר "תל פאחר" – אתר הקרבות של מלחמת ששת הימים, שינויים נוספים מעבר לאילו שנעשו לכבוד שנת ה 50 למלחמת ששת הימים. השינויים מתבצעים במימון משרד הביטחון כששותפים לתכנון ולביצוע חברי העמותה איציק זמיר ואהרון ורדי.

בראשית יוני מתוכננת להיחנך האנדרטה החדשה בטקס האזכרה השנתי לחללי החטיבה בששת הימים. הודעה תופץ בנפרד.

*בשנה הקרובה החלטנו להתמקד בפרויקט תיעוד מורשת דור תש"ח – בו אנו מתעדים את סיפורי הקרבות והמורשת של לוחמי דור תש"ח שחיים אתנו. עם סיום הפרויקט, תועלה המורשת לאתר האינטרנט של העמותה ובשלב שני מתוכנן ספר הנוגע לאירועי תש"ח.

*במסגרת הרצון להרחבת השורות והמטרה הנעלה של סיוע לחיילי חטיבת גולני, הפצועים והמשפחות השכולות, הוחלט פה אחד בהסכמת הנהלת עמותת גולני, יו"ר עמותת הגדס"ר, יו"ר עמותת גדוד גדעון ובברכת מח"ט גולני אל"מ שי קלפר – על איחוד כל עמותות הגדודים תחת "מטריה אחת" של העמותה החטיבתית. בהנהלת העמותה המאוחדת – ישולבו כל נציגי עמותות הגדודים ואנו מאמינים שכגוף מאוחד – אפקט העשייה והסיוע יהיה גדול ועוצמתי יותר.

אנו מזכירים שוב כי לעמותה עמותה אתר בפייסבוק בשם "גולני באהבה – עמותת גולני" בו מעודכנת פעילותינו גם כן.

אני פונה למי שטרם חידש את חברותו לשנת 2019 לפנות אלינו במייל חוזר או בטלפון העמותה על מנת לשלם את דמי החבר בגובה 180 ש"ח לשנה.

ניתן לשלם באמצעות כרטיס אשראי בטלפון 052-6364888 או: בהעברה בנקאית

או: בהמחאה לת.ד 13 עתלית 303000

פרטי חשבון הבנק של העמותה:

בנק לאומי -10

סניף 716 – קניון חיפה.

חשבון 3168170 .

לעמותה סעיף 46 לצורך זיכוי ממס, מאושרת על ידי רשם החברות כעמותה בפעילות תקינה.

אני מדגיש שוב, שאנו פועלים בהתנדבות ובשיתוף פעולה מלא עם חטיבת גולני בראשות המח"ט אל"מ שי קלפר וכל התרומות – הינן קודש לעשייה וסיוע לחטיבה .

מאחל לכולנו הצלחה ועשיה בשנת 2019 !

ישר כוח

אלוף (מיל.) גבי אופיר

יו"ר עמותת גולני.