לוחמים ומפקדים בעבר ובהווה

בני המשפחות השכולות

משפחת "גולני"

עבורי, כמו בוודאי גם עבור כל אחת ואחד מכם, חטיבת "גולני" היא משפחה, מורשת ומקור לגאווה. השרות בחטיבה המיוחדת הזאת, מי למשך 3 שנים ומי ליותר, גרם תמיד וגורם גם כיום לחוויה מיוחדת ומעצימה של ישראליות, של ביחד, של ערבות הדדית, של חתירה למצוינות ושל עמידה במשימות.

לאורך שנות קיומה, רשמה חטיבת "גולני" פרקים של זהב בספר ההיסטוריה של מדינת ישראל שעדיין נאבקת על קיומה, מוקפת אויבים וחורשי רע. דם בניה של החטיבה שלנו ספוגים באדמת הארץ הטובה שלנו ממרומי החרמון, דרך רצועת עזה בואכה לדרום הרחוק ודמותם ואישיותם היא לנו מופת, מורשת ומחויבות.

ידידי,

בגאווה ובתחושה של שליחות גדולה, קיבלתי עלי את תפקיד יושב ראש "עמותת גולני". העמותה היא ביתו ומשפחתו השנייה של כל מפקד ולוחם, של כל משפחה ושל כל מי שזכה להשתייך ולהבין את קסמה המיוחד.

אני קורא לכל אחת ואחד מכם להצטרף לעמותה ולצרף אליה חברים, בני מחזור ונוספים.

אני רואה בעמותת הידידים של "גולני" את "כיפת הברזל" האזרחית של החטיבה: ביחד ניתן מענה לצרכי החטיבה, נלווה חיילים בודדים, נסייע לפצועים, נעודד מצוינות ונעניק מלגות וננחיל בציבור את הרוח המיוחדת של "גולני" וכמובן נעלה את זכר חברנו הנופלים ונתמוך במשפחות.

"גולני" זו דרך של נתינה, של התנדבות, של מעורבות ושל הליכה קדימה – גם במדים וכעת, כל אחת ואחת, גם כאזרחי המדינה על פי היכולת, הזמן והתחום.

אני גאה לעמוד בראש העמותה וקורא לכם להצטרף ולצרף, לפעול ולהפעיל ולהביא את רוחה של "גולני" אל החברה הישראלית.

אלוף (מיל) משה קפלינסקי

יו"ר העמותה