דבר מח"ט גולני אל"ם שי קפלר

גולשים יקרים,

ברוכים הבאים לאתר עמותת גולני,

גולני עבורי זו רוח, זה דרך חיים, זו תרבות ולא רק צבאית. בגולני קודם כל עומדים במשימה והמבחן העליון הוא מבחן האש. בגולני אין בערך, בעקרון או בגדול- בגולני יש מטרה ויעדים ברורים. בגולני מתכוונים למה אומרים ועושים הכל בכדי לממש את מה שאומרים. בגולני- מסתכלים בעיניים והפיקוד נובע מהלב והנשמה, בגולני לכולם יש מקום ומשמעות, מגולני יוצאים חברים ואחים לחיים.

חטיבת גולני, בהיותה חלק מהתרבות הישראלית, היא חטיבה שלחמה בכל מלחמות ישראל במשך 70 שנותיה. מהנפת דגל הדיו ושחרור העיר אילת במלחמת העצמאות, לכיבוש תל פאחר ברמת הגולן במלחמת ששת הימים, דרך שחרור החרמון במלחמת יום הכיפורים, כיבוש מוצב הבופור בלבנון הראשונה, הלחימה בבינת גבל בלבנון השניה ועד למבצע האחרון בעזה- צוק איתן. בכל אחד מהקרבות הללו הפגינו לוחמי החטיבה אומץ לב, איתנות וגבורה. זוהי חטיבה שחרטה על דגלה את ערך הניצחון, חטיבה שלא חוזרת בלי לבצע.

לאורך השנים נשלחה גולני למשימות המאתגרות והקשות ביותר מתוך הבנה שכוחה, עוצמתה ורוחב יענדו ככוח איתן אל מול כל אויב. שורשיה הייחודיים של חטיבת גולני משלבים בתוכה עוצמה אנושית וחיבור עמוק לאדמת המולדת לאורך השנים, במלחמות ישראל, במבצעים ובקרבות, החטיבה החומה נמצאת בחוד החנית, במרכזי הכובד ובנקודות הכרעה של צה״ל. חטיבת גולני מהווה סמל ומופת צה״לי למומחיות, מקצועיות, אחוות לוחמים ורוח לחימה, כמו גם מקור השראה, שייכות וגאווה עבור החברה הישראלית.

החטיבה תמשיך להתפתח, להוביל, להכריע, להוסיף עוד לוחמים ומפקדים כענפים נוספים לעץ הזית החזק והשורשי, אשר בהון האנושי וברוח גולני חסרת המעצורים יכריעו בכל קרב, עד הניצחון.

 

בברכה,

מפקד חטיבת גולני, אל"ם שי קפלר