אופיר גבי-תמונה ראשית ליור העמותה

ידידות וידידים,

במהלך מבצע "צוק איתן" התארגנה קבוצה קטנה של מפקדי עבר בגולני במגמה לסייע ולתמוך בחטיבה באותם שבועות קשים של לחימה בעזה. במסגרת זו התקיימו, בין יתר, ביקורי פצועים בבתי החולים וחלוקת שי, וכן הודפסו והופצו ברחבי הארץ אלפי דגלוני גולני על-ידי מתנדבים וחניכי תנועות נוער.

עמיתיי ואני חשנו שהפעולות הללו הן רק טיפה במים, ויש מקום להרחיב את היריעה ולעשות יותר, הרבה יותר, למען החטיבה שלנו שכולנו אוהבים בכל נימי נפשנו, למען הלוחמים הצעירים שממשיכים את המסורת המפוארת של חטיבה מספר 1.

כאשר קיימנו על כך שיחה ראשונית ובלתי מחייבת עם מפקד החטיבה, אל"מ רסאן עליאן, נתקלנו בתגובה נלהבת. הוא דחק בנו לעשות ועודד אותנו להרחיב את השורות ולהעמיק את הקשר של הוותיקים עם חיילי החטיבה דהיום. עשינו כדבריו. פנינו למפקדי עבר של גולני מכל הזמנים –מח"טים, מג"דים ומפקדים בכירים אחרים – ולשמחתי ההיענות היתה גדולה ולא פחות מכך הנכונות להקדיש זמן למען החטיבה.

בחרנו לקדם מספר מטרות מרכזיות:

  • לסייע ללוחמי החטיבה, ללוות חיילים בודדים, לבקר פצועים, לעודד חיילים מצטיינים במהלך השירות ובסיומו.
  • להעצים את הנצחת הנופלים ולחזק את הקשר עם המשפחות השכולות.
  • לחלק מלגות ומענקים לחיילים מצטיינים ולמשתחררים מצטיינים.
  • לשתף פעולה עם עמותות קיימות של יחידות החטיבה השונות.
  • לשפץ ולשפר את אתר ההנצחה של החטיבה בצומת גולני.
  • להנחיל את המורשת ואת רוח גולני בעזרת ותיקי החטיבה.
  • לתת מענה לפניות מיפקדת החטיבה.

באתר האינטרנט החדש של העמותה תוכלו ללמוד על כמה וכמה יוזמות שכבר נקטנו ואנחנו מקדמים, אבל זוהי רק תחילת הדרך. עבודה רבה לפנינו ואתגר גדול מונח לפיתחנו.

אני קורא לכל מי ששירת בחטיבת גולני, או קשור לחטיבה בדרך זו או אחרת, וגם לאלה שלא היו חלק מהחטיבה אבל הם מעריכים את תרומתה מקום המדינה ועד היום ומעוניינים לתרום ולעזור – הצטרפו אלינו, תנו יד, התנדבו לסייע, גלו נדיבות, עזרו לנו לעזור לחיילים הטובים והנחושים של גולני, הבה נירתם כולנו ונשלב ידיים למען מטרה לאומית חשובה זו.

תודה מקרב לב,

אלוף (מיל.) גבי אופיר

יו"ר עמותת גולני ולשעבר מפקד חטיבת גולני